Sommarfeed


2018 ♥


2019 ♥


2020 ♥
Ett litet collage av sommarfeed de senaste åren, som ni märker gillar jag ljusa, färgglada bilder i olika pastellnyanser haha. Glöm inte att följa mig på instagram här!
SOFIA // 24 // STHLM
Min kreativa plats där jag samlar alla mina passioner; att skriva, fota, resa och stil. Ciao!
instagram: sofiahaags
kontakt: sofiahaags@live.se
2018 ♥
2019 ♥
2020 ♥
Ett litet collage av sommarfeed de senaste åren, som ni märker gillar jag ljusa, färgglada bilder i olika pastellnyanser haha. Glöm inte att följa mig på instagram här!
Ååh vilken otroligt mysig kväll detta var i tisdags! Undrar lite om det kanske var den sista riktiga sommarkvällen för i år? Återstår att se vad September bjuder på för väder. Jag och Karin hade hur som helst bestämt att träffas för att fira tre år som vänner, för tre år sedan träffades vi nämligen på en fest och vi har varit nära vänner sedan den dagen! Så det var riktigt mysigt, man ska fira saker i vardagen ❥
Vi lagade kantarellpasta, det goda receptet av Sandra Beijer, och drack gott rött vin! Vi satt på balkongen hela kvällen och pratade om allt, både om allt vi varit med om när vi lärde känna varandra, hur vi hoppas framtiden ser ut och allt som händer precis just nu! Och ser ni vilken fantastisk utsikt hon har från lägenheten på Kungsholmen, det var en riktigt fin kväll!
- September 2019 -
Nouw har startat igång en ny challenge och jag brukar försöka hänga med - den här gången ska jag dock göra det på riktigt!! Känner att jag är så sugen på att vara kreativ, vilket jag skrev lite i mitt förr förra inlägg om mitt kreativa projekt till hösten. #nouwseptemberchallenge som ni hittar HÄR går ut på att man ska blogga minst 15 dagar i September och utöka sin kreativitet gällande sina inlägg! Jag är själv så taggad på hösten och älskar den årstiden. Ska därför bli så mysigt att skriva massa fina, kreativa inlägg.
Jag tänker att jag ska försöka att verkligen göra lite roligare inlägg än bara skriva om min dag, även om det också kan bli fint! Jag vill ta med systemkameran mycket mer, ta fina *höstiga* bilder, göra roliga listor och kreativa inlägg om stil, tips, lite djupare texter etc. Ska sätta mig någon dag framöver och planera lite inlägg! <3